.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Sprawa nauczania i wychowania młodego pokolenia stanowi ważne zadanie rodziny i Kościoła. Włącza się w to dzieło również bardzo szeroko Akcja Katolicka poprzez nauczycieli skupionych w naszym Stowarzyszeniu. Pod szyldem Akcji Katolickiej prowadzonych jest w całej Polsce wiele świetlic środowiskowych oraz bardzo wiele inicjatyw wychowawczych. Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej jest organem prowadzącym Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze. Jest to jedyna szkoła katolicka w Polsce prowadzona przez Akcję Katolicką.

Podobnie jak we wszystkich miastach Polski, nowy rok szkolny w zielonogórskim Zespole Szkół Katolickich Św. Stanisława Kostki, rozpoczynano od Mszy Św., której przewodniczył Prefekt szkoły ks. Aleksander Ryl. Bogu niech będą dzięki za jedyną szkołę katolicką w naszym mieście – powiedziała po zakończonej Eucharystii Urszula Furtak, prezes KIAK. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na cztery słowa umieszczone na szkolnym sztandarze Bóg – Honor – Ojczyzna – Nauka, wskazujące na kierunek wychowawczy podejmowany w Szkole.

Czytaj więcej: Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Informacje z ZSK

 

 


 

 

ZSK - półkolonie 2017

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze - Nabór 2017

Kliknij w plakat by powiększyć :)

ZSK - Galeria Młodych

Galeria Młodych, Miejskiej Biblioteki im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprezentowała w tym semestrze szkolnym prace uczniów z grupy plastycznej działającej w naszej Szkole. Wystawa nosiła tytuł "twórczo radośnie nierzeczywiście", a twórcami prac byli:
Joasia Wekwert, Gabrysia Skorodecka, Karina Skorodecka, Natalia Stepczuk, Klaudia Wekwert, Kinga Michalska, Kuba Borek, Sandra Krakiewicz, Julianna Świdzińska, Marta Rawska, Martyna Bocheńska, Amelia Szurkowska,
pod kierunkiem mgr. Marzeny Wiśniewskiej.
Galeria  plastyczna  działa już od 2013 r. pod patronatem  ZOK, członkowie grupy chętnie przygotowują prace na ogłaszane przez ZOK konkursy, oraz na wystawy szkolne, biorąc w ten sposób udział w konkursie na prowadzenie galerii szkolnej.
 

Mikołaj lubi naszą podstawówkę :)

14 grudnia 2016 r. klasy dzieci z klas I-III i V razem z biurem Odkrywca Falubaz Travel spędziły czas w mikołajkowej krainie – Kołatce.

Dzieci miały mnóstwo atrakcji: spotkały się z Elfami i Śnieżynkami - pomocnikami Świętego Mikołaja, pisały listy do Świętego Mikołaja; zwiedziły domek Świętego Mikołaja; poznały historię Świętego Mikołaja i reniferów; a także musiały też wykazać się sprawnością fizyczną i zdolnościami artystycznymi (brały udział w warsztatach manualnych i zabawach w Sali Kominkowej). 19 grudnia 2016r. ponownie odwiedził nas Mikołaj i wręczył każdemu dziecku piłkę i drobne gadżety.
Zapraszamy do galerii.
Wychowawcy klas I-III SP


Czytaj więcej: Mikołaj lubi naszą...

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.