.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Diecezjalne wędkowanie

W dniu 21 sierpnia 2010 roku nad Jeziorem Wielkim w Dąbiu k/ Krosna Odrz. zostały rozegrane zawody wędkarskie o Puchar Biskupa Ordynariusza. Wczesnym rankiem na losowaniu stanowisk spotkali się zawodnicy z wielu miejscowości naszej Diecezji, w tym : z Bukowiny Bobrzańskiej, Dzietrzychowic, Krosna Odrz., Sulechowa, Zielonej Góry, Lubska, Boczowa, Sulęcina oraz Żagania. Piękna sierpniowa pogoda sprzyjała rybkom, które nie paliły się by połknąć różnej jakości przynęty, tym samym wagowo zasilić konto zawodników. Po cztero-godzinnej rywalizacji pobłogosławionej przez obecnego ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego dokonano sędziowskiego ważenia ryb.

Zawody wygrał Marek Adamczyk z Dzietrzychowic, puchar za II miejsce przypadł Janowi Zujewskiemu z Lubska, III miejsce zajął Słodziński Roman z Żagania. W kategorii wędkarzy młodszych I miejsce zajęła Zajączkowska Patrycja z Lubska. W kategorii tej nie przyznano kolejnych miejsc. Puchar w kategorii ?Największa Ryba? wygrał Jan Kurzeja z Żagania.

Zwycięscy zostali nagrodzeni pucharami, nagrodami oraz dyplomami. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Lecz najważniejsze tego dnia było wspólne radosne wakacyjne spotkanie, w tak umiłowanej przez sympatyków wędkarstwa dyscyplinie.

Od siedmiu lat pomysł tych radosnych spotkań wędkarskich nad wodą realizowany jest przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej wspólnie z Gminą Dąbie. Przedsięwzięciu niezmienne patronuje Biskup Diecezjalny. Wszystkim zawodnikom jeszcze raz gratulujemy, darczyńcom oraz współorganizatorom pięknie dziękujemy.

Urszula Furtak

>>>Galeria zdjęć<<<

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.