.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Konferencja w Sejmie „W trosce o człowieka i dobro wspólne”

Podczas konferencji "W trosce o człowieka i dobro wspólne” w sali kolumnowej Sejmu RP,  w dniu 30 listopada 2013 r., rozważaliśmy możliwości wspierania relacji społecznych w obszarze gospodarki, środków przekazu i etyki. Udział w spotkaniu brali m. in. Nuncjusz Apostolski w Polsce, posłowie oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich. Konferencję otworzyła Halina Szydełko - Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce.
Kolejno wysłuchaliśmy wykładów:

- Dokument społeczny Episkopatu. Nadzieje i rozczarowania -  Ks. Abp Józefa Kupnego - Metropolity Wrocławskiego,
- Człowiek podmiotem i celem gospodarki - Ks. prof. dr hab. Stanisława Fela  - Dziekana Wydziału Nauk Społecznych KUL-u,
- Funkcje mediów w demokracji - dr hab. Roberta Szweda  - kierownika Katedry Kultury Medialnej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL-u,
- Po co moralność w polityce? Ile moralności w polityce? - dr Sławomira Sowińskiego z Uniwersytetu im. Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Z naszej Diecezji w konferencji brała udział siedmioosobowa delegacja, a jej wyjazd był możliwy dzięki determinacji prezes DIAK - Urszuli Furtak.

Na podstawie informacji od Anny Kasprzyk - uczestniczki konferencji.

Galeria zdjęć:

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.