.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Urszula Furtak prezesem Akcji Katolickiej w Polsce

 

Podczas 372 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, w dniu 16 kwietnia 2016 r., biskupi wybrali Urszulę Furtak nowym prezesem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Decyzja Episkopatu Polski dotarła do nas podczas uroczystości z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, które odbywały się w Poznaniu.

Akcja Katolicka w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej powołana została w 1994 roku. Od 2007 roku Urszula Furtak przewodzi jej pełniąc funkcję prezesa diecezjalnych struktur. W 2012 roku wybrana została do Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, gdzie pełniła funkcję członka Zarządu ds. młodzieży. Na stanowisku prezes Krajowego Instytutu zastąpi Halinę Szydełko.

Urszula Furtak jest osobą niezwykle aktywną i dynamiczną, potrafiącą zjednywać do swoich działań wielu ludzi.  Pod jej wodzą wiele diecezjalnych przedsięwzięć nabrało nowego wyrazu i dynamiki. Trudno chociażby nie odnotować podjęcie się prowadzenia Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze.

Zapytana o pierwsze wrażenie odpowiada: „Trzeba wiary i głębokiego zaufania. Dzieło jest Boże a więc w Nim moja moc. Nam, zaangażowanym w to dzieło, nie trzeba dziś dowodzić, że Akcja Katolicka jest bardzo potrzebna Kościołowi. Wiele elementów warunkuje jej rozwój. Dziś nie wystarczy tylko nasze świadectwo, potrzeba szczególnego błogosławieństwa kolejnego pokolenia biskupów, kapłanów a nade wszystko zaangażowania i odwagi przynależności do zorganizowanej działalności apostolskiej świeckich”.

Serdecznie gratulujemy Pani Prezes tak szczególnego wyróżnienia. Cieszymy się z tej nominacji wierząc, że przyniesie ona nowy powiew w działaniach Akcji Katolickiej w Polsce. Szczęść Boże!

Wiceprezes Zarządu DIAK
Marek Rychlik

Rozmowa z Urszulą Furtak w Radio Zachód: http://www.zachod.pl/radio-zachod/gosc-radia-zachod/poranna-rozmowa-urszula-furtak/

Rozmowa z Urszulą Furtak w TVP 3 Gorzów Wlkp.: http://gorzow.tvp.pl/25045991/25042016-urszula-furtak-prezes-akcji-katolickiej-w-polsce

Materiał TVP Gorzów: http://gorzow.tvp.pl/24995002/urszula-furtak-nowym-prezesem-akcji-katolickiej-w-polsce

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.