.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

I etap konkursu „Ojczyzno ma” w Gorzowie

W dniu 22 maja w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się I etap konkursu „Ojczyzno ma” z wiedzy o Polsce, zorganizowany przez Akcję Katolicką naszej parafii.   Dzięki zaangażowaniu Pana Jana Pasierbowicza – katechety pracującego w szkole, zgłosiło się do konkursu 29-cioro dzieci z klas VI, a ostatecznie przystąpiło – 20 uczniów.
W  udekorowanej  emblematami  Akcji  Katolickiej  klasie  uczniowskiej, uczniów powitała prezes POAK – Anna Cetnar,  natomiast Jan Pasierbowicz  przybliżył  uczniom cele  i zadania  Akcji Katolickiej, organizatora konkursu.

Każdy uczeń na wstępie otrzymał napój energetyczny oraz 3 kolorowe kartki (3 szanse), Nauczyciel czytał pytanie kierowane do kolejno usadzonych  uczniów. Każda zła odpowiedź na pytanie z zestawu pytań przygotowanych  przez komisję konkursową skutkowała utratą kartki. Kolejno pytani uczniowie po stracie wszystkich 3 szans kończyli swój udział w konkursie. Po ponad godzinie konkursu pozostało trzech uczniów,  którzy  najdłużej zachowali   swoje szanse. Dalszy etap konkursu pozwolił wyłonić uczniów, którzy zajęli  I, II, III miejsce.

Ostatecznie do II etapu, który odbędzie się w listopadzie w Zielonej Górze, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

I miejsce - Dominika  Wilk
II miejsce - Kacper  Depta
III miejsce - Hubert  Wulbach

Prezes POAK składając gratulacje uczestnikom konkursu, każdemu z nich wręczyła „Śpiewnik pieśni patriotycznych” wydany przez KIAK, oraz czekoladę. Podziękowała również nauczycielowi Panu Janowi Pasierbowiczowi za wspaniałe przygotowanie merytoryczne uczniów, oraz za pomoc w organizacji konkursu.

Dyplomy za udział w konkursie „Ojczyzno ma” zostaną wręczone wszystkim  uczestnikom podczas najbliższego apelu uczniów klas 4-6 z udziałem grona pedagogicznego. Laureaci, zostaną dodatkowo nagrodzeni  nowym  wydaniem książki „Biblia i jej czasy”, która to nagrodę ufundowali członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej naszej parafii.

Anna Cetnar-prezes POAK

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.