.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Konkurs "Ojczyzno Ma" w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim

Nasz Parafilany Oddział AK, w dniu  15 maja  2015 r. o godz 12.35, przeprowadził w Szkole Podstawowej nr 15  I etap konkursu  „Ojczyzno Ma”, który corocznie organizowany jest przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej pod patronatem ks. Biskupa Diecezjalnego Stefana Regmunta. Uczestnicy odpowiadali pisemnie na pierwsze  45 pytań przygotowanych przez organizatorów.

Wyłoniono  trzech zwycięzców, którymi zostali:

pierwsze miejsce Jakub Gryczko,
drugie miejsce Zuzanna  Barna,
trzecie miejsce Jan Gryczko,

wszyscy z klasy VI A.

Na zakończenie zmagań każdy z uczniów, biorących udział w konkursie, otrzymał słodki upominek, a dyplomy uczestnictwa wraz z  nagrodami dla laureatów I etapu, zostaną przekazane podczas najbliższego apelu w Szkole.

Dziękujemy: katechecie Janowi Pasierbowiczowi za zaangażowanie w organizację konkursu, oraz Dyrekcji Szkoły nr 15. Gratulujemy uczniom wysokiego poziomu wiedzy, a wygranym życzymy udanego finału w Zielonej Górze w listopadzie 2015 r.

Anna Cetnar - AK 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.