.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

WIECZÓR SKUPIENIA W TUPLICACH

Wzajemna miłość jest charakterystyczną cechą  chrześcijańską, ludzi  wierzących w Boga i pokładających w nim nadzieję. Gdy nasze życie będzie bogate w czynny miłości, wówczas Bóg zamieszka wraz z nami i my będziemy Jego ludem, a On będzie " naszym Bogiem ".

W  życiu  człowieka są takie chwile  kiedy warto się zatrzymać  i postawić na nowo sobie pytanie : Kim jest dla mnie Chrystus- Jak Go mam naśladować w życiu?

Te słowa  były myślą przewodnią  Dnia Skupienia dla członków P.O.A.K. w Tuplicach, oraz oddziałów Akcji Katolickiej z rejonu Tuplice.

 

Dnia 4 listopada  2111 roku odbył się  w kościele w Dębince wieczór modlitewny,  naszego czuwania. Rozpoczął się Mszą Św. i w  czasie homilii ks. kan. J. Loch zwrócił uwagę na potrzebę w życiu człowieka refleksji, jakie jest nasze odniesienie do Boga oraz czy Jezus Chrystus jest dla nas najważniejszą wartością. Po wspólnej Mszy Św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której rozważaliśmy teksty Jana Pawła II - mówiące o prawdzie , miłości, odpowiedzialności.

W drugiej części naszego wieczoru zadumy odbyła się Agapa. Na początku zostały zaprezentowane konferencje na temat:

- Wychowanie chrześcijańskie w rodzinie.
- Rola świeckich w życiu Kościoła.
- Naśladowanie Chrystusa w naszym życiu.

Po wysłuchaniu konferencji odbyła się dyskusja.

Wieczór czuwania modlitewnego przygotowała i prowadziła Akcja Katolicka z Tuplic. Serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, a szczególnie do opiekuna naszego rejonu p. Ryszarda Furtaka z DIAK-u, który podsumowując dyskusję podzielił się myślami: - z chwilą przyjęcia Chrztu św. jesteśmy włączenie do społeczności kościelnej, a zarazem powołani aby naszym życiem naśladować Chrystusa w każdym miejscu - w życiu rodzinnym, w pracy, w działalności Kościoła.

Czyli jesteśmy powołani do Apostolstwa.

Jolanta  Mazurek
Grażyna Kucharczyk
Tomasz Plichta


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.