.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Dożynki w Tuplicach

30.08.2015 r. , na zaproszenie ks. proboszcza Jerzego Locha, prezes Oddziału AK w Tuplicach Jolanty Mazurek oraz pani wójt Gminy Tuplice Katarzyny Kromp, uczestniczyliśmy w dorocznych dożynkach, będących dziękczynieniem za chleb. W kościele parafialnym Słowo Boże wygłosił ks. Adrian Put – redaktor naszego diecezjalnego dodatku „Aspekty” do Tygodnia Katolickiego „Niedziela”. Ks. redaktor zwrócił uwagę na to, że pomimo trudów tegorocznej pogody jest za co dziękować i przywołał przykład swojego dziadka, który zawsze był blisko Boga, pomimo trudów pracy na roli. Po Mszy Św. w korowodzie przeszliśmy na Wzgórze Tuplickie, gdzie po oficjalnym otwarciu i dzieleniu chleba, odbył się tradycyjny festyn. Wiele stoisk obsługiwały osoby czynnie zaangażowane w Akcję Katolicką, dlatego z radością byliśmy „wśród swoich” przyjaciół. Wprawdzie nie byliśmy na całej imprezie ale gratulujemy zaangażowania świeckich, którzy świetnie współpracują z miejscowym samorządem. Pani wójt także jest zadowolona z tej współpracy. I tak trzymać!

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.