.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI WSCHOWY

Trzydziestego pierwszego marca, jak co roku parafia Św. Jadwigi Królowej zorganizowała Drogę Krzyżową ulicami: Królowej Jadwigi, Wolsztyńską Niepodległości. Westerplatte, Kilińskiego i Rynek. W tym roku rozważania wszystkich stacji przygotowali i prowadzili sportowcy. Członkowie Akcji Katolickiej z parafii św. Stanisława Biskupa, siostry zakonne, kapłani, strażacy, harcerze, samorządowcy, koszykarze, piłkarze, małżeństwa oraz inne grupy wzięły czynny udział w Drodze Chrystusa na Kalwarię, niosąc krzyż na swych ramionach. Jak zawsze nie zawiedli mieszkańcy Wschowy, którzy w skupieniu szli za krzyżem słuchając i rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Kończąc, na Rynku ks. Grzegorz podziękował wszystkim obecnym i udzielił błogosławieństwa.

 

Foto Adam Śliwiński

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.