.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Zobaczyć stan duszy - Rekolekcje wielkopostne DIAK

Rekolekcje. Czas pogłębienia osobistej więzi z Jezusem Chrystusem poprzez pogłębione poznanie, pełniejsze pokochanie i wierniejsze naśladowanie. Czas dany nam w sposób szczególny, w którym mamy się nawracać i uwierzyć w Ewangelię. Nawracać się to zobaczyć stan swojej duszy i przekonać się, że wymaga ona nieustającego sprawdzania czy jest na właściwych torach. Zaangażowanie w działalność apostolską zobowiązuje nas do znalezienia czasu na rekolekcyjne zatrzymanie i zauważenie stanu swojej duszy.  

Zapraszam po pokarm duchowy. Chciejmy wspólnie przeżyć ten czas odpowiedniej formacji, by wierząc w Ewangelię darować sobie i innym przez naszą akcyjną działalność, Bożą nadzieję i radość życia.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 06-08 marca 2015, tradycyjne w gościnnym Domu Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie, ul. Ks. Prał. Luigi Novarese 2.

Rekolekcje pt. „Uwierzcie w Ewangelię i nawróćcie się” poprowadzi ks. prałat Józef Niżnik, Kustosz Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej.

Szczegółowe informacje i zapisy: Ryszard Furtak, tel. 694 454 454,  e- mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Koszt: od osoby za cały pobyt wynosi 140 zł. Rozpoczynamy w piątek godz. 18.00, zakończenie zaplanowano w niedzielę około godz. 13.00. Serdecznie zapraszam również tych, którzy chcieliby się przyłączyć do działalności w ramach Akcji Katolickiej.

Urszula Furtak, prezes DIAK

>>> Do pobrania - ogłoszenie parafialne <<<

Program rekolekcji - kliknij więcej....

REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ 2015  
Uwierzcie w Ewangelię i nawróćcie się
Prowadzenie: ks. prałat Józef Niżnik

6 marzec [I piątek]
godz.18.00 –     kolacja
godz.19.00 –     Droga Krzyżowa
        Msza św. – KONFERENCJA I
        To jest dziedzic, zabijmy go [o grzechu]
godz.20.30 –     Nabożeństwo odnowy przyrzeczeń chrzcielnych
        Nawrócenie w sakramencie chrztu

7 marzec [I sobota]
godz.  7.00 -     modlitwy poranne
        KONFERENCJA II
        Nawrócenie przez wiarę w Ewangelię
godz.  8.00 -     śniadanie
godz.  9.00 -     KONFERENCJA III
        Nawrócenie przez modlitwę
godz.11.00 -    Msza św. – KONFERENCJA IV
        Nawrócenie przez Eucharystię
godz.12.30 -    obiad
godz.14.30 -    Koronka do Miłosierdzia Bożego
        KONFERENCJA V
        Nawrócenie przez dobrą spowiedź
godz.16.00 -    różaniec
        ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
godz.17.30 -    kolacja
godz.19.00 -    Nabożeństwo przy krzyżu
        Nawrócenie przez krzyż
godz.20.30 -    Spotkanie rekolekcjonisty z uczestnikami rekolekcji

8 marzec [III niedziela WP]
godz.  7.00 -     modlitwy poranne
        KONFERENCJA VI
        Nawrócenie przez nabożeństwo do Maryi
godz.  8.00 -     śniadanie
godz.  9.00 -     KONFERENCJA
        Nawrócenie przez miłość Kościoła
godz.11.00 -    Msza św. – KONFERENCJA VII
        Nawrócenie do Akcji Katolickiej
godz.12.30 -    obiad
        ZAKOŃCZENIE

Hasło roku duszpasterskiego brzmi: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Aby iść i owocnie głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu, potrzebna jest przede wszystkim odnowiona i umocniona wiara. Musimy zatem nieustannie się nawracać, co oznacza codzienne odchodzenia od zła, unikanie grzechu, odrzucanie propozycji życia niezgodnego z Ewangelią. Podejmowanie trudu nowego życia realizuje się na ewangelicznym szlaku osobistych spotkań z Chrystusem. Zapewnia je codzienna modlitwa i wierne kroczenie w mocy Ducha Świętego po śladach Zbawiciela. Potrzeba na tej drodze zarówno gotowości do odważnego świadczenia o Chrystusie, jak i sumiennego włączania się w przemianę świata w duchu Ewangelii.
(z listu bpa Stefana Regmunta na Adwent 2014)

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.