.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne dla Akcji Katolickiej

 

Zasadniczym zadaniem pierwszego roku realizacji 2017/2018 nowego dwuletniego Programu duszpasterskiego Kościoła w naszym kraju, jest odkrywanie osoby Ducha Świętego oraz Jego darów. Podczas naszych rekolekcji wielkopostnych w szerszy sposób spróbujmy zgłębić ujęcie darów otrzymanych w sakramencie bierzmowania, poprzez który zostaliśmy obdarowani i uzdolnieni do podjęcia misji. Misji, która tak głęboko jest wpisana w istotę działalności Akcji Katolickiej. Dlatego też serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zaplanowanych rekolekcjach, by nimi wzmocnieni na nowo odczytać moc wlaną nam przez Ducha Świętego w podejmowaniu dzieł apostolskich.

Odbędą się one w dniach 23-25.03.2018, w Diecezjalnym Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym, Lubuski „NAZARET” w Kęszycy Leśnej na Ziemi Międzyrzeckiej. Poprowadzi je Ks. dr Jan Bartoszek, Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Koszt 160,00 zł. Zgłoszenia przyjmuje Ryszard Furtak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 694 454 454.

Przyjdź Duchu Święty i odnów w nas wszystkich sakrament umocnienia chrześcijańskiego, pomóż przyjąć i żyć Twoimi darami, pozwól „wypłynąć na głębię” (Łl 5,4).

 Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej

 Program rekolekcji plik PDF    Program rekolekcji plik Word

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.