.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

REKOLEKCJE W DNIACH 7- 9 WRZEŚNIA 2018 R.

Zapraszamy na rekolekcje organizowane przez Akcję Katolicką, również dla tych przedstawicieli z parafii Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, gdzie nie ma oddziałów AK. Wspólna formacja, nawiązane relacje i wzajemne umocnienie pozwolą na piękne świadectwo wiary i rozpoznawalną działalność apostolską zarówno w parafii, diecezji jak i w kraju.

Przed nami druga część przebogatego roku w liczne inicjatywy, ale też towarzyszące 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wiele z nich przedstawimy szczerzej na zbliżających się rekolekcjach formacyjnych, które to odbędą się w dniach 07 - 09 września 2018 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Poprowadzi je kościelny Asystent Diecezjalny AK – Ks. kan. Zbigniew Samociak. Temat rozważań: „Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej: żywej, silnej i pięknej – Św. Jan Paweł II”.

Spotkanie rekolekcyjne rozpoczniemy w piątek o godz. 17.30 kolacją a zakończymy tradycyjnie w niedzielę Mszą Św. i obiadem. Koszt ok. 160 zł od osoby. Wraz z zapisem chętnych do udziału w rekolekcjach należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 50 zł. na konto diecezjalne AK: Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Zielonej Górze nr: 50 1090 1535 0000 0001 0781 0846. Zgłoszenia do dnia 28.08.2018 r. przyjmuje Ryszard Furtak, sekretarz Zarządu DIAK tel. 694 454 454, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z Chrystusowym pozdrowieniem
Urszula Furtak – prezes DIAK


Program rekolekcji


 

 

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.