.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Nowa forma dla skarbów wiary

Nowa forma dla skarbów wiary

   W niedzielę 22 marca 2009 zakończyły się zamknięte rekolekcje wielkopostne dla członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, którzy szczelnie wypełnili salę konferencyjną Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie. Tematem przewodnim rozważań rekolekcyjnych prowadzonych przez ks. dr Grzegorza Chojnackiego, był św. Paweł jako patron myślenia chrześcijańskiego. Ukazanie jak ważne jest u katolików świeckich uruchamianie myślenia, poprzez rozum i serce, prowadzi do tego, że nie tylko można bardziej doświadczyć Boga, ale stać się świadomym do działania Jego narzędziem.

   Jesteście ludźmi, którzy odczytali swoje powołanie. Potrzeba dużej odwagi, rozeznania i konsekwentnego działania z duchem Ewangelii. Dziś okoliczności są trudniejsze, pod pozorem całkowitej wolności odbywa się niszczenie Kościoła. ? powiedział w czasie sobotniego spotkania ks. bp. Paweł Socha. Trzeba działać, być czynnym do końca.
   Ks. Zbigniew Kucharski, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, który odwiedził również uczestników rekolekcji podkreślił wielką wartość formacji, która uzdalnia i pobudza do zewnętrznej aktywności.

   Jak dobro musi wypływać z serca, tak zdolność do działania musi wypływać z czystości intencji, podkreślał podczas konferencji ks. Grzegorz Chojnacki i dalej: poprzez religię ? źródło wartości, rozwijanie i doświadczenie wiary, przynależność do naszych wspólnot będzie właściwie umocniona.

   Bogate spotkania rekolekcyjne jeszcze raz podkreśliło, że dziś katolicy świeccy mają być propozycją a nie ?oblężoną twierdzą?. Stare skarby Kościoła podać w nowej formie.

   Rekolekcje dla ludzi zaangażowanych w życie społeczne, to kolejna wspólna propozycja obu Stowarzyszeń dla Zielonej Góry. Niedziela Palmowa ? Wielka Środa, Zielona Góra, konkatedra pw. św. Jadwigi godz. 18.00. Temat: Chrześcijanin społecznikiem, społecznik chrześcijaninem? prowadzenie Ks. dr Paweł Prüfer ? katolicka nauka społeczna. Mszę św. na zakończenie rekolekcji poprowadzi Biskup Diecezjalny ks. dr Stefan Regmunt. Zapraszamy.


Urszula Furtak


>>>  Galeria zdjęć <<<
 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.