.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Błąd
  • no decode delegate for this image format `/home/akcjazg/public_html/images/stories/2013/2013-01dychow/2013-01dychow33.jpg' @ error/constitute.c/ReadImage/544

III PARAFIALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W DYCHOWIE

no decode delegate for this image format `/home/akcjazg/public_html/images/stories/2013/2013-01dychow/2013-01dychow33.jpg' @ error/constitute.c/ReadImage/544

Dnia 20.01.2013 r. o godzinie 16.00. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie odbył się III Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Koncert zaszczycili swoją obecnością: Prezes DIAK p. Urszula Furtak oraz Wójt Gminy Bobrowice p. Marek Babul. Do konkursu zgłosiło się 15 młodych artystów, którzy zostali podzieleni na 3 grupy: przedszkole i klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz Gimnazjum. Każdy z uczestników przygotował 2 utwory ? kolędę, pastorałkę lub popularny utwór związany z tematyką bożonarodzeniową. Wykonawców oceniało Jury w składzie: Aleksandra Pilarska, Marta Kołoszyc i Małgorzata Tumińska.

 

 

W grupie najmłodszej I miejsce przyznano Sabinie Mucha, II ? Natalii Bochonos, a III ? Kamili Kowalskiej. W grupie klas IV - VI SP zwyciężyła Wiktoria Piotrowska, II miejsce zajął Norbert Kowalski, a III ? Natalia Tabisz. W grupie najstarszej najlepiej zaśpiewała Małgorzata Sławińska, II miejsce zajęła Dorota Kula, a III ? akompaniująca sobie na gitarze ? Malwina Śliwińska.

Każdy z uczestników otrzymał nagrody za uczestnictwo w Festiwalu: dyplomy, słodycze i różne upominki. Nagrody zostały sfinansowane przez Radę Gminy Bobrowice, PGE Oddział Dychów, DIAK Zielona Góra, Wójta Gminy Bobrowice, Wytwórnię Wafli ?MAGNOLIA?  z Lubska, Nadleśnictwo Brzózka, PUHP ANWIL Anna i Wiesław Leśko oraz Krośnieńskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży. Sponsorzy wręczyli laureatom nagrody: słuchawki, MP3, pen drive?y, kalkulatory, komplety długopisów i książki.

Pomimo zimna, wszyscy przybyli gorąco oklaskiwali wykonawców i atmosfera koncertu była bardzo miła.  Organizatorzy postarali się o gorącą herbatę i kawę, którą najbardziej zmarznięci mogli się ogrzać w przykościelnej salce. W tym roku, Festiwal ponownie przyciągnął wielu wykonawców. Występować chcą również większe grupy oraz miłośnicy śpiewania kolęd spoza parafii Dychów. Zatem organizacja kolejnego IV Festiwalu, będzie więc dla nas nie lada wyzwaniem w przyszłym roku. Ale? najważniejsze jest to, że ten Festiwal łączy pokolenia, spotyka się z tak dużym zainteresowaniem ze strony wiernych i przybliża w obecnym Roku Wiary do Kościoła ? Naszego Domu; to nas buduje i dodaje siły do realizacji nowych inicjatyw.

Za pomoc w organizacji Festiwalu pragnę serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Markowi Kowalowi, koleżankom z POAK w Dychowie: Bognie Litwin, Bronisławie Ozga, Małgorzacie Ozga, Elżbiecie Zielińskiej, a także paniom Elżbiecie Jakubczak i Iwonie Mielnik.

Anna Kasprzyk ? Prezes POAK w Dychowie

{gallery}/2013/2013-01dychow/{/gallery}

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.