.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

IV PARAFIALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W DYCHOWIE

Dnia 19. Stycznia 2014 r. o godzinie 15.00. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie odbył się IV Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Do konkursu zgłosiło się 13 młodych artystów, którzy zostali zakwalifikowani do 3 grup - przedszkole i klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz Gimnazjum. Każdy z uczestników przygotował 2 utwory – kolędę, pastorałkę lub popularny utwór związany z tematyką bożonarodzeniową.

Festiwal, Modlitwą do Bożego Miłosierdzia, rozpoczął Ksiądz Proboszcz Marek Kowal. Następnie wysłuchaliśmy przygotowanych przez dzieci utworów. Jury w składzie: Aleksandra Pilarska, Marta Kołoszyc i Małgorzata Tumińska, ustaliło werdykt. W grupie najmłodszej zwyciężyła Paulina Bochonos, a miejsce II i III zajęły siostry Zuzanna i Emilia Straszkiewicz. W grupie drugiej I miejsce wyśpiewała Karolina Kilian, II – Kamila Kowalska, a III – Natalia Bochonos. W grupie trzeciej zwyciężyła jedyna reprezentantka – Wiktoria Piotrowska.

 

Każdy z uczestników otrzymał nagrody za uczestnictwo w Festiwalu: dyplomy, słodycze i inne pamiątki od sponsorów. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Bobrowice, Gminę Dąbie, Nadleśnictwo Brzózka, Koło Łowieckie „Dzik” z Brzózki, Firmę „Magnolia” z Lubska, Starostwo Krośnieńskie oraz Państwo Andżelę i Tadeusza Żaków z Dychowa. Obecni na Festiwalu Wójtowie Gminy Bobrowice i Gminy Dąbie – Pan Marek Babul i Pani Krystyna Bryszewska wręczyli laureatom nagrody: MP4, MP3, słuchawki oraz filmy DVD o tematyce chrześcijańskiej.

Aby choć trochę ogrzać zmarzniętych artystów i publiczność, nasz POAK przygotował na zapleczu Kościoła  gorącą herbatę i kawę oraz słodkie smakołyki. Pomimo zimna, na Festiwal przybyło wielu miłośników wspólnego kolędowania, którzy zapełnili prawie cały kościół i gorąco oklaskiwali wykonawców. Było nam bardzo miło, że tylu parafian zechciało uczestniczyć w tym świątecznym koncercie.
Za pomoc w organizacji Festiwalu pragniemy serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Markowi Kowalowi oraz Zofii Litwin - fotoreporterce.

Już kolejny raz przekonaliśmy się, że warto organizować ten Festiwal, który - chyba można tak powiedzieć - stał się tradycją w naszej Parafii.

Anna Kasprzyk – Prezes POAK w Dychowie

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.