.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI TUPLIC

Okres Wielkiego Postu jest czasem , w którym człowiek często wraca do znaku naszej wiary jakim jest krzyż. Przypominamy sobie, że Zbawienie dokonało się na krzyżu , a śmierć Chrystusa zostawiła nam nadzieję i tajemnicę miłości Boga ku nam. Doświadczenie uczy nas, że są wydarzenia, które głęboko zapadają w świadomości człowieka i w sercach innych.

Parafialny oddział Akcji Katolickiej kontynuując przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła przygotował i poprowadził drogę krzyżową ulicami Tuplic, w której uczestniczyło około 120 osób. W dniu 8.04.2011 po zakończonych Rekolekcjach Wielkopostnych umocnieni Duchem Świętym ruszyliśmy śladami Drogi Krzyżowej , rozważając przy stacjach Mękę Pańską w nauczaniu Jana Pawła II. Drogę krzyżową rozpoczęliśmy Mszą św. Koncelebrowaną przez ks. kan. Jerzego Loch oraz ks. Macieja Manierskiego . W homilii ks. Proboszcz zwrócił uwagę na wartość i znaczenie krzyża, w życiu każdego człowieka.

Po Mszy św. Rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przy każdej stacji przypominano sobie, co działo się dwa tysiące lat temu w Jerozolimie. Rozważania Męki Pańskiej przy poszczególnych stacjach prowadzili członkowie P.O. Akcji Katolickiej.

Wspólna modlitwa wytworzyła szczególną atmosferę, w której dawało się wyczuć obecność Jezusa Chrystusa wśród nas oraz wzbudzić radość wśród wspólnoty. Przeżycie Męki Pańskiej stało się narzędziem uwielbienia Boga. Idąc śladami Męki Pańskiej, każdy uświadamiał sobie, że to ta Najświętsza Krew przebłagała gniew Boży i wybawiła ludzkość. Krzyż Chrystusa to nasza moc i nasze zwycięstwo.

Na zakończenie tego modlitewnego spotkania ks. Proboszcz szczególnie podziękowania skierował do uczestników , oraz Policji i Straży Granicznej, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Tomasz Plichta, Grażyna Kucharczyk

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.