.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Pochówek Dzieci Utraconych

W dniu 13 kwietnia na świebodzińskim cmentarzu odbył się pochówek Dzieci Utraconych tj. dzieci zmarłych przed narodzeniem we wczesnym stadium rozwoju. Uroczystości pogrzebowej przewodniczył Ks. dr Andrzej Oczachowski proboszcz parafii w Łagowie. W krypcie Dzieci Utraconych zostały złożone dzieci zmarłe w ostatnim półroczu z okręgu Świebodzina. Pochówki odbywają się co pół roku, od trzech lat. Organizacją pochówków i pielęgnacją grobu zajmuje się POAK we współpracy z Poradnictwem Rodzinnym parafii pw św. Michała Archanioła i Urzędem Gminy w Świebodzinie.

Ryszard Łotarewicz - prezes POAK z parafii p.w. Św. Michała Archanioła ze Świebodzina

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.