.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Marsz dla Życia Świebodzin

W niedzielę 28 kwietnia, w Świebodzinie odbył się Marsz dla Życia, którego głównym organizatorem była parafia p.w. Miłosierdzia Bożego. Marsz zgromadził liczną rzeszę wiernych, dla których życie człowieka od jego początków istnienia jest największą wartością. Wyrażane to było w sposób bardzo spontaniczny i radosny. Marsz wsparł swą obecnością i wykładem znany obrońca życia z Krakowa dr inż. Antoni Zięba - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Członkowie POAK przy parafii p.w. Św. Michała Archanioła oprócz licznego i widowiskowego udziału wsparli tę cenną inicjatywę rozdając wiernym, po Mszach Św. informatory ruchu PRO-LIFE.

Ryszard Łotarewicz - prezes POAK przy parafii p.w. Św. Michała Archanioła

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.