.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Patriotycznie w parafii pw. Św. Alberta

W dniu 12 maja 2015 r. w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze odbył się etap parafialny konkursu z wiedzy patriotycznej „Ojczyzno Ma”.  Zgodnie z zapowiedzią w zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze SP nr 11, znajdującej się na terenie naszej parafii. Do konkursu dzieci zastały zachęcone przez katechetki pracujące w tej szkole – Alicję Gandurską i Jadwigę Jaworską. Ponieważ członkowie Akcji Katolickiej, jako dorośli starają się zaszczepić młodemu pokoleniu miłość do naszej Ojczyzny, dlatego przygotowali ze strony organizacyjnej ten konkurs a także ufundowali okolicznościowe nagrody i dyplomy. Szczególne podziękowania należą się Ewie Gołębiowskiej z AK, która była koordynatorem etapu parafialnego konkursu. Z kilkunastu uczestników wyłoniliśmy najlepszą trójkę dzieci, które zostały zaproszone do etapu diecezjalnego, zaplanowanego na 06 listopada 2015 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Ci najlepsi to: Szymon Wawrowicz - I m., Pola Smolińska - II m. i Maciej Stach - III m. Gratulujemy i zapraszamy na etap diecezjalny!

Członkowie AK


Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.