.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Świąteczne kolędowanie

W uroczystość Objawienia Pańskiego spotkaliśmy się na świątecznym kolędowaniu, w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego. W tym radosnym spotkaniu opłatkowym brali udział: księża posługujący w naszej parafii na czele z ks. proboszczem Zygmuntem Zimnawoda, członkowie Oddziału Akcji Katolickiej, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oraz szafarze z naszej parafii. Przed połamaniem się opłatkiem przywitał wszystkich ks. proboszcz, który podziękował obecnym za dotychczasową okazaną mu pomoc
w pracy, w nowej dla niego parafii. Dzięki obecności naszego parafialnego organisty p. Jana mogliśmy z głębi serca wyśpiewać naszą radość z trwającego okresu Bożego Narodzenia. Takie świąteczne kolędowanie w rodzinie parafialnej jest bardzo potrzebne, gdyż daje nam pozytywnych sił do pracy na rzecz naszej parafii.

Ryszard Furtak

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.