.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Spotkanie u Alberta na Chrystusa Króla

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w ostatnią niedzielę listopada 2017 r., członkowie Akcji Katolickiej przeżywali swoje święto patronalne. Także w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze członkowie AK uczcili to święto, poprzez włączenie się w oprawę Mszy świętej a później w uroczystą agapę. Ponieważ ten dzień jest też świętem dla Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, to list od rektora Seminarium odczytał podczas liturgii jeden z kleryków z Paradyża. W ogłoszeniach parafialnych usłyszeliśmy podziękowania dla członków AK za ich pomoc w parafii od ks. proboszcza Zygmunta Zimnawoda, który zauważył też, że z naszego grona wywodzi się prezes AK w Polsce – Urszula Furtak. Agapę rozpoczęły życzenia od ks. proboszcza, który zacytował ks. Jóżefa Niżnika – asystenta AK z Archidiecezji Przemyskiej, który w książeczce „Rekolekcje dla Akcji Katolickiej i o Akcji Katolickiej” napisał: „…że bycie członkiem Akcji Katolickiej jest wyjątkowym powołaniem. To wyjątkowe powołanie należy rozeznawać w świetle prawdy o Akcji Katolickiej, której zadaniem jest zaangażowanie ludzi świeckich w pracę Kościoła i ich ścisła współpraca z hierarchią”. Ks. proboszcz życzył nam byśmy dobrze spełniali się w tym powołaniu, które nie każdy otrzymuje. Prezes naszego Oddziału Marcin Szczęsny otrzymał od przedstawiciela Seminarium okolicznościową publikację wydaną na 70-o lecie Seminarium w Paradyżu. Podczas wieczornego spotkania omawialiśmy najbliższe zadania dla AK w naszej parafii. Dziękujemy paniom za stworzenie świątecznego nastroju, przy świątecznie zastawionych stołach.

Ryszard Furtak

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.