.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

SPOTKANIA REJONOWE 2012

Kolejny już raz rozpoczynamy nasze akcyjne spotkania rejonowe. Pierwsze już 15 lutego.  Pragniemy nie tylko nieustannie pogłębiać nasze wzajemne relacje, ale również ukazać jak ważna jest jedność wspólnoty.

Dziś apostolstwo świeckich oznacza przede wszystkim apostolstwo bycia zwykłym uczciwym obywatelem, który dając przykład moralnie spójnego życia nie boi się także mówić o swojej wierze w swoim otoczeniu.  Poprzez swoje osobiste świadome chrześcijaństwo zmierzamy do tego, by odbudować częsty brak wzajemnego zaufania kapłanów i świeckich.

Podczas spotkań przybliżymy aktualny obraz Akcji Katolickiej w naszej diecezji, wspólne plany i zamierzenia. Nade wszystko jednak postaramy się jak najwięcej czasu poświęcić na wsłuchanie się w potrzeby, oczekiwania i wzajemne rozpoznanie, że Kościół to my wszyscy, i że jest on naszym wspólnym domem.  Domem, za który powinniśmy czuć się odpowiedzialni.  Aby właściwie rozpoznać odpowiedzialność za sprawy Kościoła, aby mieć siłę i moc w jej realizacji, nieustannie potrzebujemy własnej formacji i osobistego przylgnięcia do Chrystusa. Dziś potrzeba napełniać się nam Bogiem, dopiero potem podejmować chrześcijańskie działania, przemieniać i odnawiać świat.  Ma nam towarzyszyć prawda i wierność.

>>>Galeria zdjęć<<<

Wszystkich członków Akcji Katolickiej, kapłanów oraz wszystkich zainteresowanych Akcją Katolicką  zapraszam do udziału w zaplanowanych spotkaniach rejonowych wg zestawionych załączonej tabeli terminów.

Urszula Furtak, Prezes DIAK


Galeria zdjęć:

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.