.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Spotkanie rejonowe Akcji Katolickiej w Sulechowie - 17.02.2016 r.

Spotkanie rejonowe dla Oddziałów AK z: Nowego Kramska, Sulechowa i Zbąszynka odbyło się w tym roku 17 lutego w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie. W Eucharystii na początku spotkania, ks. proboszcz Andrzej Szkwarek znający doskonale istotę AK z racji pełnienia funkcji asystenta w poprzedniej parafii w Trzebielu, nawiązał do istoty działania naszego stowarzyszenia. Zwrócił uwagę na formację i aktywność członków na rzecz Kościoła oraz na olbrzymie zaangażowanie świeckich przed II wojną światową w dzieło AK. Ponieważ mamy Rok Miłosierdzia Bożego, to w tym okresie Wielkiego Postu, przypomniał nam też, że miłosierny Bóg czeka na każdego z nas by w Sakramencie Pokuty oczyścić swoje serce na Zmartwychwstanie Pana.

Następnie w budynku parafialnym dalszą część spotkania prowadziła prezes DIAK – Urszula Furtak. Z przedstawionych tematów wynikało, że na naszych spotkaniach chcemy nie tylko nieustannie pogłębiać nasze wzajemne relacje, ale również ukazać jak ważna jest jedność stowarzyszenia i podejmowanych wspólnie działań. Podczas spotkania przybliżyliśmy aktualny obraz AK w naszej Diecezji, wspólne plany i zamierzenia. Zatrzymaliśmy się nad formacją członka AK poprzez przypomnienie konieczności uczestnictwa w  rekolekcjach oraz spotkaniach realizowanych z pomocą materiałów formacyjnych. Prezes delikatnie przypomniała elementy savoir vivre oraz public relations w kontekście działalności AK. Nade wszystko powinniśmy starać się jak najwięcej czasu poświęcić na wsłuchanie się w potrzeby podjęcia apostolskich wyzwań i włączenia się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

 

Podobnie jak na wcześniejszych spotkaniach w listopadzie 2015 r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie oraz w grudniu 2015 r. w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze, przybliżono rozpoczęty w minionym roku synod diecezjalny. Sporo czasu poświęcono naszemu uczestnictwu w 1050 rocznicy Jubileuszu Chrztu Polski w kwietniu w Poznaniu. Jednym z ostatnich poruszanych tematów była nasza gotowość do przyjęcia młodzieży w naszych parafiach w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie, w zimny lutowy wieczór, przebiegało w miłej atmosferze dzięki miejscowemu Oddziałowi AK, na czele z prezes Lilianą Kurkowiak, której z całego serca dziękujemy za przygotowanie i rodzinną atmosferę.

Ryszard Furtak


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.