.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

XII - PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ " CECYLIADA" Śpiewajmy Bogu na chwałę

Sobota

     W dniu 23-11-2013 o godzinie 1500 pod patronatem „Gościa Niedzielnego", i telewizji regionalnej zw.pl rozpoczęła się XII - edycja Przeglądu Piosenki Religijnej "Cecyliada". Oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor CKiR Pan Piotr Chałupka oraz ks. Prałat Zygmunt Zając. Następnie konferansjerzy Dorota Sys i Michał Drobnik rozpoczęli prezentację zespołów. Tradycyjnie jako pierwszy wystąpił chór „Polonez” ze Wschowy, który rozpoczął pieśnią do Św. Cecylii” Kolejne zespoły prezentujące swój dorobek artystyczny to: Przedszkole Sióstr Salezjanek ze Wschowy, Chór „Lutnia” z Siedlnicy, Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 we Wschowie, Chór „Słoneczko”  z Przedszkola im. Bł. Jana Pawła II w Lesznie, Przedszkole. Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Starych Drzewcach, „ŚDS-iaki” z Włoszakowic, Schola dziecięca przy parafii św. Józefa  z Leszna, Schola dziecięca „ Jedyny kierunek” z parafii Św. Wawrzyńca  z Głogowa,  Chór Zespołów Szkół Wilkowice- Lasocice, Gminny Chór Mieszany „Krzemień” z Krzemieniewa, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej ze Wschowy i Schola   „Miriam” Św. Jadwigi we Wschowie.

Owacją publiczności zakończył się pierwszy dzień przeglądu. Wystąpiło 13 zespołów. W tym 345 uczestników. Tradycyjnie występujące zespoły otrzymały od organizatorów statuetki i dyplomy uczestnictwa, a wszyscy wykonawcy po czekoladzie oraz butony. Natomiast z Redakcji Gościa Niedzielnego każdy uczestnik dodatkowo otrzymał płytę CD.

Niedziela


    W niedzielne popołudnie  również o godzinie 1500 rozpoczął się drugi dzień Przeglądu Piosenki Religijnej "Cecyliada". Po krótkim przywitaniu publiczności przez Dyrektora CKiR, oraz ks. Ziemowita Katulskiego, prowadzący przegląd Pani Dorota Sys i Pan Michał Drobnik zaprezentowali pierwsze zespoły a były to: schola „Promyki” i „Oratorium” Schola„ Cantate Deo” , oraz chór King’s Gospel ze Wschowy. Z Leszna tym razem przyjechały dwie grupy: czterogłosowy Chór męski "Vox Joannis" i Schola „Boże Iskierki”.  Natomiast z Głogowa brały udział: Chór „Złoty Wiek” i Schola „Armia Pana” . Kolejne zespoły to: Przedszkole samorządowe „Kubusie” z Szlichtyngowej, Chór „Dębowe nutki” z Dębowej Łęki, chór „Razem Raźniej”  z Długich Starych, oraz po raz pierwszy Amatorski  zespół  Artystyczny  „ Pod  Różą „ z Zagania, który wykonuje utwory własnego autorstwa. W sumie w sobotę i niedzielę wystąpiło 25 zespołów, a przez scenę przewinęło się 610 osób.

Serdeczne podziękowania chcemy przekazać wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego pięknego dzieła. Słowa wdzięczności przekazujemy Dyrektorowi CKiR Panu Piotrowi Chałupce, oraz Zbigniewowi Iłowskiemu i Adamowi Śliwińskiemu za profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie i obsługę sceniczną.  Urzędowi Miasta i Gminy, Starostwu Powiatowemu, oraz osobom prywatnym za wszelką pomoc w organizacji. Szczególne podziękowania kierujemy do patronów medialnych - Redakcji Gościa Niedzielnego i Portalu Ziemi Wschowskiej zw.pl

Zdjęcia z przeglądu i video będzie można również obejrzeć na stronach:

www.zw.pl
www.zgg.gosc.pl
www.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/folklor-lubuski/
 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.