.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Śpiew radością i odpoczynkiem… Cecyliada 2015

XIV Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada" za nami. To wielkie śpiewanie wyrażające radość życia Ewangelią podobnie jak w latach poprzednich cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Poprzez wydarzenie w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie przez dwa listopadowe dni miasto żyło Cecyliadą. Wzięło w niej udział ponad 500 osób, w tym 22 zespoły i dwóch solistów. Można było usłyszeć i pośpiewać wspólnie wiele znanych piosenek. Te wykonywane przez najmłodsze dzieci dodawały wiele radości, młodzież słuchało się z ogromną dumą, że żyją pięknymi wartościami i pragną dzielić się z innymi. A acappella zaśpiewany hymn na Światowe Dni Młodzieży zyskał sobie wielki aplauz publiczności. Występny dorosłych od własnych kompozycji piosenek do popularnych pieśni ukazywały refleksję i ich zakorzenienie w Kościele.

Przegląd organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie. Pamiątką występu niezmiennie od lat jest dyplom i statuetka dla każdego zespołu oraz okolicznościowy button i czekolada dla każdego wykonawcy. Na wszystkich uczestników z wielu stron diecezji czeka posiłek oraz wypieki. W przeglądzie udział wzięli wykonawcy w różnym wieku - od przedszkolaków do seniorów.

Jest wiele osób, które na co dzień śpiewają, ale nie mają gdzie zaprezentować swoich umiejętności. „Cecyliada” jest okazją do pokazania się, wystąpienia na prawdziwej scenie, przed dużą publicznością - wyjaśnia Franciszek Bryjak, wiceprezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej we Wschowie. Już dziś zapraszamy na 15 Jubileuszową edycję Cecyliady w 2016 roku.

Św. Cecylia urodziła się na początku III wieku. Jako chrześcijanka złożyła ślub czystości i pomimo, że zmuszono ją do małżeństwa z ówczesnym poganinem Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz jeszcze nawróciła swego męża i jego brata, Tyburcjusza. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie. Ich śmierć jest datowana na okres panowania Aleksandra Sewera. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.