.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Podziękowanie ks. kan. Janowi Romaniukowi

Członkowie AK z parafialnego Oddziału przy parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze spotkali się na ostatnim spotkaniu w takim gronie ze swoim dotychczasowym asystentem - ks. kanonikiem Janem Romaniukiem. Ks. Jan przez 9 lat był proboszczem naszej parafii a także asystentem parafialnego Oddziału AK. Przez okres posługi ks. Jana członkowie AK pomagali kapłanom, posługującym w naszej parafii w przygotowywaniu świątyni do świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Byliśmy organizatorami otwartych pielgrzymek do sanktuariów europejskich oraz do Ziemi Świętej i Turcji. We współpracy z naszym proboszczem co roku w czerwcu współorganizowaliśmy olbrzymie festyny parafialne z okazji święta naszego patrona.

Byliśmy wydawcami gazety parafialnej, organizatorami koncertów, przeglądów kolęd i pastorałek oraz organizatorami parafialnego konkursu "Ojczyzno Ma". Dzięki naszym przyjaciołom wspomagaliśmy otrzymanymi darami nasz parafialny Caritas oraz naszą parafię. Te pokrótce wymienione inicjatywy wynikały z umiłowania Kościoła przez świeckich ale też uzupełniały dynamizm naszego proboszcza. Ks. Jan od 01 lipca rozpoczął posługę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie i życzymy Mu sił i radości w pracy w tej parafii. Obiecujemy, że będziemy go odwiedzać, tym bardziej, że będzie proboszczem w parafii gdzie znajduje się figura Chrystusa Króla.

Ryszard Furtak - AK


 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.